Logo
  1. Úvod
  2. Padneto Blog
  3. Converse - máte v botníku opravdu originál?
29.03.2019
Komentáře (0)

Converse - máte v botníku opravdu originál?

Fake, padělek, napodobenina...názvy různé - výsledek stejný. Víte, jak se jim vyhnout, jak se nenechat napálit? Znáte charakteristické znaky např. "Conversek"?

Na trhu jsou nabízeny v obrovském množství variant, v různých cenových relacích, ale pozor - vyšší cena není zárukou originality.

1. Mějte se na pozoru vždy, pokud Vám obchodník bude nabízet boty Converse bez krabice - to opravdu není běžné.

2. Stav obuvi - boty jsou čisté, švy a prošití precizně začištěné, nikde nelezou nitě. Bota působí pevným dojmem, látka není měkká jako hadr.

3. Přizvednutá špička - pokud botu položíte na podložku, podrážka není celou plochou na podložce - špička je mírně přizvednutá.

4. Logo na vnitřní stélce boty - je natištěno rovně, není rozmazané - u nápisu Converse NENÍ písmeno R v kroužku. Bylo používáno dříve ve starém logu nyní již jej firma nepoužívá. Na rozdíl od padělatelů, kteří mají dojem, že "erkem" dodávají punc originality.

5. Logo Chuck Taylor - umístěno na boční straně kotníčkových bot - padělky mají opět velmi často uvedeno "erko" pod hvězdou.

6. Gumové logo All Star - umístěno na zadní části boty - padělky mají často pod nápisem All Star "erko"
7. Nálepka pod jazykem - originál obuv zde má umístěný QR, po jeho načtení je zákazník přesměrován na stránky Converse, kód je uveden i na krabici.

8. Tečky na podrážce - originál obuv má na podrážce po stranách ve šrafování na každé straně téměř neznatelnou tečku.

Znaků, jak rozeznat originál od padělku je celá řada...toto jsou zřejmě ty nejčastější.

 

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz